Dzień z rosyjskim

Wyobraź sobie lekcję rosyjskiego w praktyce. Oczywiście trudno o to, jak jesteśmy w Poznaniu. Ale mam pomysł, jak można to “obejść”.

Zapraszam Cię na spotkanie, podczas którego zrobimy razem zakupy – możemy iść do warzywniaka, apteki, księgarni, sklepu z odzieżą czy AGD, możesz kupić tylko gumę do żucia albo długopis, nieważne. Ważne, że wybierzemy najlepszy długopis, pogadamy o rodzajach atramentu, o tym, czy będziesz płacić kartą, gotówką, a może BLIKIEM. Przejedziemy tramwajem, a może zamówimy UBER’a, powłóczymy po mieście w poszukiwaniu prezentu dla Twojej koleżanki albo kolegi z pracy, albo po prostu – bez celu. A na koniec usiądziemy na kawę – opowiesz mi, czy wolisz białą czy czarną, a może nie pijesz kawy, tylko herbatę? Lekko posprzeczamy się, kto będzie płacił i ile damy napiwku.

Tu chodzi o przeżycie sytuacji – jej namacalność i realność. Ok, nie będzie dookoła nas plakatów po rosyjsku, cenniki i menu też nie będą w tym języku. Ale możemy stworzyć w naszych umysłach na parę godzin mały świat rosyjski i trochę zabawić się w nim.

WAŻNE INFORMACJE W SKRÓCIE:
– żeby zapisać się na spotkanie wystarczy napisać wiadomość na: natalia.lyzhnikova@gmail.com
– w wiadomości proszę podać termin spotkania (dzień i preferowane godziny) oraz miejsca/ miejsce, do którego chciałabyś/ chciałbyś pójść
– przed spotkaniem umówimy się na krótką rozmowę telefoniczną
– spotkanie jest dla osób władających językiem rosyjskim na poziomie komunikatywnym
– spotkanie trwa ok. 2h
– koszt: 80zł.

Dla pierwszej osoby, która zapisze się na spotkanie, cena – 70zł.

Na koniec spotkania będzie mały upominek ode mnie;)

WOLNE TERMINY:
– 12, 19, 26 października
– 2, 30 listopada

P.S. Spotkania mają charakter edukacyjny, nie matrymonialny.