Rosyjska Majówka

Rosyjska Majówka to jedyny w Polsce rosyjskojęzyczny языковой лагерь, stwarzający warunki do pełnego zanurzenia się w języku. Rosyjska Majówka to przebywanie, mieszkanie, wspólne spędzanie czasu, spożywanie posiłków w środowisku, gdzie mówimy tylko po rosyjsku. To stały kontakt z nativami.

Rosyjska Majówka to praktyka, a nie pasywna nauka języka. To język w codzienności i codzienność w języku. To świetna przestrzeń do przełamania bariery językowej i nabycia płynności w mówieniu.

I edycja Majówki odbyła się w 2016 roku w Kowarach, w agroturystyce Grajdomek.

II edycja Majówki odbędzie się w 2017 roku na Mazurach, w agroturystyce Dwór Kraplewo.

PROGRAM ROSYJSKIEJ MAJÓWKI to m.in.:
— codzienna зарядка, czyli gimnastyka poranna
— codzienne indywidualne konsultacje z mentorami językowymi
— warsztaty artystyczne
— warsztaty tłumaczeniowe
— podstawy sztuki wystąpień publicznych: prezentacje, dyskusje, stand-up/ kabarety
— gry i zabawy integracyjne
— kino plenerowe

Zapisy na II edycję Rosyjskiej Majówki są zamknięte.

 

OPINIE uczestników I edycji.

Julia Cz.: «Rosyjska majówka w Kowarach” była wspaniałym doświadczeniem. Bardzo podobała mi się różnorodność zajęć i to, że prowadzono je w ciekawy sposób. W ciągu kilku dni uczyłam się, poznawałam Rosję, rozwijałam się artystycznie i, co najważniejsze, spędzałam czas w świetnym towarzystwie. Wszyscy komunikowaliśmy się, bądź chociaż staraliśmy się komunikować, w języku rosyjskim, co bardzo poszerzyło naszą leksykę lub zmobilizowało do nauki języka. Dobrze wspominam także rozmowy (a raczej żarty) przy kubku rosyjskiej herbaty, poranną gimnastykę i spacery po górach. Czekam na kolejny taki wyjazd!».

Agata K.: «Majówka z rosyjskim to były 4 wspaniałe dni spędzone z jeszcze wspanialszymi ludźmi. Dużo zabawy, dobrego humoru, jedzenia i oczywiście rosyjskiej herbaty. W tak krótkim czasie było można zanurzyć się w rosyjskiej kulturze i choć odrobinę jej posmakować, a to wszystko za sprawą organizatorek. Jak dla mnie jedynym minusem było to, że było za dużo jedzenia. Chociaż, dla niektórych to może być akurat atutem:)».

Jerzy K.: «Zastanówcie się nad kolejnym wyjazdem, może w czerwcu lub sierpniu? U Leny będzie wspaniale i na pewno grupa się zbierze a ja zapewne dodam ze swojej strony jedną lub dwie osoby (zmieszczą się?). Byłem pod wrażeniem organizacji i bardzo dobrze zgranej grupy. Taki potencjał można wykorzystać».

Katia: «Jako Rosjanka mieszkająca w Polsce na co dzień staram się zapoznawać najbliższych z naszą kulturą i językiem. Dlatego bardzo się ucieszyłam, gdy dowiedziałam się o organizowanej Rosyjskiej Majówce. Jadąc tam, nastawiałam się raczej na to, że ja będę delektować się przebywaniem w rosyjskiej atmosferze, a to mój mąż Polak nauczy się czegoś nowego o moim kraju. Jednak też wyniosłam dla siebie wiele z tych zajęć, np. nigdy bym nie pomyślała, że będę mogła spróbować swoich sił w malowaniu w stylu chochłoma. Bardzo ciepło wspominam Rosyjską Majówkę w Kowarach. Dla mnie to była możliwość poczuć się tak, jakbym była w Rosji. Rozmawiać po rosyjsku, słuchać rosyjskiej muzyki, pić pyszną herbatę hektolitrami, nie przypadkowo słowa «Давайте выпьем чаю» (Napijmy się herbaty) zostały, wydaje mi się, hasłem tego wyjazdu. Wspaniali ludzie, przepiękne miejsce, świetna organizacja, ciekawe zajęcia, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dużo aktywności fizycznej, no i oczywiście niesamowita i ciepła atmosfera – czego chcieć więcej?:)».

Robert: «Gdy dowiedziałem się o możliwości wzięcia udziału w Rosyjskiej Majówce w Kowarach, pomyślałem, że to świetny pomysł. Moja żona jest Rosjanką, a mnie zawsze interesowała kultura „wschodnich braci Słowian”. Jedyne moje obawy związane z projektem dotyczyły bariery językowej. Jednak, jak okazało się na miejscu, nie stanowiło to żadnego problemu nawet dla kogoś, kto z językiem rosyjskim nie miał zbyt wiele do czynienia. Miła, przyjacielska atmosfera panowała od samego początku do końca.Duży plus za organizację warsztatów, podczas których nie dość, że bawiłem się wyśmienicie, dowiedziałem się wielu ciekawostek o Rosji i Rosjanach to jeszcze odkryłem w sobie talent artystyczny oraz kulinarny».