Klub konwersacyjny  “По душам”

Klub konwersacyjny “По душам” będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, którzy są pewni swojego rosyjskiego i chcą po prostu sporadycznie podtrzymywać kontakt z tym językiem, żeby nauka nie poszła w las.

Spotkania będą odbywać się cyklicznie 1 albo 2 razy w miesiącu. Odpowiednio wcześnie będę zapowiadać tematy najbliższych spotkań. Ponieważ nie jest to kurs, można zapisać się na pojedynczo wybrane spotkania. Nie jest wymagany udział we wszystkich spotkaniach.

Jak będą wyglądać spotkania?
Przed spotkaniem będę przesyłać materiały (artykuły, podkasty, wideo itd.), z którymi koniecznie trzeba zapoznać się żeby wziąć udział. Materiały będą tzw. punktem wyjściowym, który pozwoli rozwinąć dyskusję.

Na spotkaniach nie będziemy rozmawiać i pracować nad zagadnieniami gramatycznymi, co oczywiście nie znaczy, że nie będziemy sobie pomagać w doborze odpowiednich środków leksykalnych i tłumaczyć ich sens.

Spotkanie polecam przede wszystkim, gdy ma się strach przed mówieniem. Na początku można po prostu słuchać, zobaczyć, że nic groźnego nie czeka za popełniony błąd. Wiem, że dla niektórych już samo słuchanie korzystnie wpływa i dużo się z tego uczą. No a później w końcu wziąć głęboki oddech, powiedzieć “А, была не была!”, machnąć ręką i – zacząć mówić.

TERMINY NAJBLIŻSZYCH SPOTKAŃ:
– 8 października, 19:00-20:00, temat – “Престиж профессий”
– 29 października, 19:00-20:00, temat –“Неочевидные вредные привычки”
– 12 listopada, 19:00-20:00, temat – “Мат-перемат”

WAŻNE INFORMACJE W SKRÓCIE:
– na spotkanie obowiązują zapisy: natalia.lyzhnikova@gmail.com
– spotkania odbywają się w Poznania w STUDIO 3.18 (ul. Mielżyńskiego 27/29, 3 piętro)
– grupa: max. 10 osób (żeby spotkanie odbyło się musi zapisać min. 4 osoby)
– cena: 30zł.