KURS W PETERSBURGU

Długo przygotowywałyśmy ten kurs, aż w końcu pragniemy zaprosić miłośników języka rosyjskiego na tygodniowy wyjazd do północnej stolicy Rosji – Petersburga!

Chciałyśmy, aby nasz kurs był połączeniem приятного с полезным, a więc będzie czas nie tylko na naukę, lecz także na wszelkiego rodzaju kulturę i rozrywkę: teatr, muzea, kawiarnie, puby i spacery po mieście, dzięki czemu można będzie poczuć niepowtarzalny klimat Petersburga.

Na naszym kursie uczestnicy rozwiną swoje umiejętności mówienia, pisania i rozumienia ze słuchu. Tylko praktyka i przydatne, aktualne słownictwo. Zajęcia będą prowadzić lektorzy, którzy w prosty i przystępny sposób potrafią wyjaśnić każdy niuans językowy.

KURS: “Петербургские каникулы”

KIEDY: 25-31 sierpnia 2019
OPCJA PODSTAWOWA: 200 euro
– 24 godziny zajęć (praktyczna nauka języka rosyjskiego, zajęcia z fonetyki, kina rosyjskiego, warsztaty muzyczne i tłumaczeniowe)
– 6 obiadów w restauracji “Mostik”.

OPCJA ROZSZERZONA: 300 euro
– 24 godziny zajęć (praktyczna nauka języka rosyjskiego, zajęcia z fonetyki, kina rosyjskiego, warszaty muzyczne i tłumaczeniowe)
– 6 obiadów w restauracji “Mostik”
– wyjście do teatru/ opery oraz 3 wycieczki z certyfikowanym przewodnikiem: 1) centrum Petersburga wraz z wejściem do Soboru św. Izaaka i Soboru Zmartwychwstania Pańskiego; 2) Ermitaż; 3) Peterhof. W cenę są wliczone bilety wejściowe oraz transfer.

Cena kursu nie obejmuje:
– wizy do Rosji
– ubezpieczenia
– biletów Polska – Petersburg – Polska
– zakwaterowania w Petersburgu.


ZAKWATEROWANIE: Możemy zaproponować uczestnikom kursu pomóc w znalezieniu noclegu. Ze swojej strony proponujemy hostele “At Sunny’s” (8 nocy ok. 300zł/ os.) i “Friends of Sennaya” (8 nocy ok. 380zł/ os.), znajdujące się w pobliżu miejsca zajęć.

MIEJSCE ZAJĘĆ: Zajęcia będą odbywać się w Galerii Sztuki Współczesnej “12 czerwca” w historycznej części Petersburga – kanał Gribojedowa.

OBIADY: W cenę kursu wliczone są obiady w restauracji “Mostik”, znajdującej się tuż obok miejsca zajęć. W domu, w którym mieści się restauracja, przez dwa lata mieszkał pisarz Aleksandr Gribojedow, a później właśnie w tym domu została zabita lichwiarka z powieści “Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego.

POZIOM JĘZYKOWY: Na kursie komfortowo będą się czuły osoby, mające znajomość języka rosyjskiego co najmniej na poziomie B1. Przed zapisem na kurs należy wypełnić test poziomujący.

Ilość uczestników: 10.

ZAPISY oraz wszelkie pytania: natalia.lyzhnikova@gmail.com

Zapisy trwają do 30 czerwca 2019 r. albo do wyczerpania miejsc.

LEKTORZY:

Jarosławna: od 2014 roku jest lektorem języka rosyjskiego jako obcego na Petersburskim Uniwersytecie Państwowym. Oprócz klasycznych zajęć z gramatyki, lekstyki i komunikacji, prowadzi też kursy poświęcone literaturze i kinu rosyjskiemu.

Natalia: języka rosyjskiego jako obcego uczy od 2010 roku. Jest również tłumaczem języka rosyjskiego i autorką tego blogu. Organizuje wyjazdy i spotkania językowe, piszę do magazynu “Ostanowka: Rossiaja”.

Swietłana: od 2015 roku jest lektorem języka rosyjskiego na Petersburskim Uniwersytecie Państwowym. Jest również certyfikowanym przewodnikiem wycieczek po Petersburgu.