Podręczniki do nauki języka rosyjskiego

 

Всем привет!

Razem z księgarnią rosyjską “Booker” przygotowaliśmy dla Was listę 10 podręczników do nauki rosyjskiego na różnych poziomach. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Поехали!

5 podręczników,  polecanych przez księgarnię “Booker”:

1. “Поехали!” (niebieski) – najlepszy na dzisiaj podręcznik dla dorosłych, dopiero rozpoczynających naukę rosyjskiego. Pod warunkiem, że lektor jest native speaker’em. Z autorem podręcznika, Stanisławem Czernyszowym, przyjaźnimy się od lat, często przyjeżdża do naszej szkoły.

2. “Русский язык делового общения С1+” – jeden z niewielu podręczników, który odpowiada poziomowi TRKI-3 (C1).

3. “Матрёшка” – podręcznik dla początkujących. Całkiem niezły, ale “на любителя”.

4. “Русский язык: 5 элементов” – dostępne poziomy A1, A2, B1. Porządny podręcznik, z którego korzysta kilka warszawskich uczelni. 

5. “Лестница” (dla początkujących) – nowa wersja legendarnego podręcznika, z którego zaczynaliśmy uczyć 15 lat temu w naszej szkole językowej, ponieważ innych podręczników po prostu nie było. Wszystkie inne książki “wyrosły” z tego podręcznika.

 

5 podręczników, polecanych przez “Rosyjski z duszą”:

1. “В мире людей” – na dzisiaj to mój ulubiony podręcznik dla poziomu B2-C1. Autentyczne teksty, zachęcające do dyskusji, ogrom przydatnego słownictwa. Polecam. 

2. “Окно в Россию” – też dobry podręcznik dla tych, którzy opanowują rosyjski na poziomie B2-C1. Jeżeli chcecie biegle poruszać się po wszystkich rejestrach języka rosyjskiego, to ta książka jest dla Was.

3. “Прогулки по русской лексике” – to kompendium dla tych, którzy chcą wiedzieć o leksyce języka rosyjskiego najbardziej ważne rzeczy. Książka jest dla poziomu podstawowego, średniozaawansowanego oraz zaawansowanego.

4. “Чистая грамматика” – jak wskazuje nazwa, to stricte gramatyczny podręcznik: ćwiczenia, cwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia. Poziom B2, C1, C2. 

5. Д. Э. Розенталь “Справочник” – polecam ten albo dowolny inny poradnik autorstwa guru języka rosyjskiego Ditmara Eljaszowicza Rozentala. To tzw. “настольная книга”.

Przygotowaliśmy też dla Was mały сюрприз – 10% rabatu na wszystkie pozycje z działu “Podręczniki”. Aby otrzymać zniżkę, wystarczy w trakcie składania zamówienia zostawić w komentarzu hasło “rosyjskizdusza”, na postawie którego przyzna się 10% zniżki na podręczniki. Otrzymają Państwo potwierdzenie ostatecznej kwoty do zapłaty przy wybraniu opcji płatności przelewem (nie przez system szybkich płatności) lub za pobraniem.

Удачных покупок и успехов в изучении великого и могучего!