Jak zamówić taksówkę po rosyjsku?

Zaczynamy trzeci tydzień z rosyjskimi reklamami. Wybrałam i opracowałam dla Was kilka fajnych, zabawnych i śmiesznych reklam, na przykładzie których można pokazać ciekawe aspekty gramatyki języka rosyjskiego. Rozmawialiśmy już o wołaczu w języku rosyjskim, o słowotwórstwie, natomiast dzisiaj będzie trochę o taksówkach i kalkach językowych.

Yandex – to taki rosyjski Google, wyszukiwarka №1. Ma przydatne serwisy i aplikacje: z nowości – aplikacja Яндекс.Здоровье, gdzie możemy umówić się na natychmiastową on-line konsultację z lekarzem. Jednym z najpopularniejszych serwisów jest Яндекс.Такси – możemy zamówić taksówkę telefonicznie, przez aplikacje lub na stronie internetowej.

W dzisiejszej reklamie zobaczycie jak korzystać z aplikacji Яндекс.Такси. Łatwe, prawda? W ćwiczeniach spotkacie się z kalkami językowymi, a na końcu zobaczycie jak można zamówić taksówkę przez telefon – czyli, będzie dialog.

Ćwiczenia oraz tekst reklamy można pobrać klikając w poniższy obrazek. Удачи!

P.S. A teraz uwaga – najtańsze taxi w Moskwie, które polecili mi miejscowi i z którego nie raz korzystałam, to Такси “Везет”. Osobiście zamawiałam przez stronę internetową, ale moi znajomi z reguły dzwonią pod numer (495)909-90-90. Niestety, wpis nie jest sponsorowany:) Ale może komuś się przyda.